Стилиян бележи за Вила, първа победа за Арсенал

Петров и Агбонлахор бяха двамата голмайстори на Астън Вила срещу Евертън Снимка: Getty Images
Петров и Агбонлахор бяха двамата голмайстори на Астън Вила срещу Евертън

Капитанът на националния ни отбор по футбол Стилиян Петров отбеляза първото си попадение за Астън Вила от началото на сезона в Премиършип. В мач от IV кръг българинът се разписа за 1:1 при равенството 2:2 на "Гудисън Парк" срещу Евертън.

В 63-ата минута Стилиян получи топката на разстояние от около 25 метра, след което отправи страхотен шут в левия на Хауърд ъгъл, оказал се неспасяем.

Преди това Леън Осман откри за "карамелите" още в 19-ата. Съотборникът му Лейтън Бейнс отново даде преднина за Евертън в 69-ата минута от дузпа, но Гейбриъл Агбонлахор донесе точката за бирмингамци малко преди края.

Арсенал постигна най-после първата си победа в първенството. Тя обаче дойде изключително трудно на "Емиратс" срещу уелсците от Суонзи с 1:0, като точен за "топчиите" бе Аршавин в 41-ата минута.

Също първа, но загуба записа Ливърпул при гостуването си на Стоук Сити. "Грънчарите" измъкнаха трите точки благодарение на прецизно изпълнената от Уолтърс дузпа в средата на първото полувреме.

Манчестър Сити продължава да мачка всичко по пътя си и записа четвърти пореден успех. Жертвата този път се казваше Уигън, а хеттрик за "гражданите" записа лятната придобивка Серхио Агуеро. Дузпа за Сити пък пропиля Карлос Тевес, започнал като титуляр срещата.

Очаквана победа постигна и Челси на "Стейдиъм ъф Лайт" срещу Съндърланд с 2:1. Капитанът Джон Тери откри за лондончани в 18-ата минута, а Стъридж удвои в 51-ата. Домакините успяха да стигнат до почетно попадение в самия край, което бе дело на корееца Донг-Вон Жи.

Друг столичен тим - Тотнъм, също като големия си съперник Арсенал, спечели за първи път през кампанията, при това на терена на непобедения в първите три кръга Уулвърхемптън. Точни за "шпорите" бяха Адебайор в 67-ата и Дефоу в 80-ата минута.