Бразилия спечели историческа победа

Дебютантът за Бразилия Жулиано от носителя на Копа Либертадорес Интернасионал в неприлична поза с ирански съперник Снимка: Getty Images

Бразилия победи с 3:0 Иран в контрола, играна в ОАЕ,  която беше първи мач между двете страни в историята.

Головете на Дани Алвеш, Пато и резервата Нилмар донесоха класическата победа за „селесао". Дебют за „златистите" записа новото попълнение на Интер Филипе Коутиньо.

Бразилците бяха безмилостни към своя съперник от самото начало, като отправиха пет шута към вратата още в първите 20 минути, в рамките на които десният им бек вкара първия гол от фаул, а Робиньо удари греда.

Въпреки това мачът можеше да се развие и по различен начин, ако голът на Мохамад Голами в 5-ата минута не бе отменен заради засада.

През втората част новият треньор на Бразилия Луиш „Мано" Менезеш извърши редица смени, като в игра влязоха сравнително неизвестните в Европа Жулиано, Ревер и Уесли, както и нападателят на Виляреал Нилмар и плеймейкърът на Тотнъм Сандро.

В 73-ата мин. в състава на Иран се появи 37-годишната местна легенда Карим Багери, който ознаменува последния си, 87-и мач за националния отбор, но не успя да подобри своето постижение от 50 гола за персийците.

Идния понеделник Бразилия отново ще играе контрола - срещу отбора на Украйна.

Тагове: иран, бразилия