Рафа Надал спечели турнира в Индиън Уелс

Рафа си върна четвъртото място в ранглистата Снимка: Getty images
Рафа си върна четвъртото място в ранглистата

Рафаел Надал спечели големия "Мастърс" турнир в Индиън Уелс след победа с 4:6, 6:3, 6:4 над Хуан Мартин дел Потро в своя мач номер 600 сред професионалистите.

Надал изоставаше със сет и пробив в началото на втория сет, но за пореден път демонстрира уникалния си борбен дух и успя да обърне нещата в своя полза. Той първо върна пробива за 3:3, а след това спечели и следващите три гейма и изравни сетовете 1:1.

Така се стигна до трети сет, в който Надал имаше инициативата почти през цялото време. Испанецът водеше в резултата и стигна до 5:3 и 40:0 при сервиса на неговия противник. Аржентинецът обаче също показа, че е костелив орех и удържа подаването си за 5:4. В следващия гейм обаче и Рафа показа здрави нерви и затвори мача за крайното 6:4.

Така Надал си осигури чек на стойност 1 милион долара и 1000 точки в ранглистата, което означава, че ще си върне четвъртото място в нея.