Сити надви Болтън навън, Мартин Петров блести с две асистенции

Мартин Петров (на заден план) се представи много добре срещу бившия си отбор Снимка: Getty Images
Мартин Петров (на заден план) се представи много добре срещу бившия си отбор

Манчестър Сити записа втора победа от началото на сезона в английската Висша лига, налагайки се с 3:2 като гост на терена на Болтън.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр и игра през цялото време, като бе сред най-активните играчи на домакините. Крилото спомогна за двете попадения на Болтън, като даде головите пасове на Класнич и Дейвис.

За "гражданите" откри Давид Силва в 26-ата минута след изстрел извън наказателното поле и непохватна проява на вратаря Ягиелка.

След още 12 Бари покачи с прекрасен гол от 25 метра и създаде илюзията, че интригата е изчезнала, но в ответната атака Класнич след прекрасно подаване на Петров отляво върна Болтън в мача.

Втората част стартира кошмарно за домакините, след като Един Джеко отново възстанови преднината от два гола за Манчестър Сити. Капитанът Дейвис в 63-ата отново постави съперника под напрежение, засичайки с глава центриране на Мартин от фаул, но за повече домакините нямаха сили.

По-рано през деня Норич и Стоук Сити не успяха да се победят и завършиха 1:1, а Уулвърхемптън се наложи с 2:0 над Фулъм и също като Манчестър Сити има пълен актив от точки.

Последният двубой от този кръг е в понеделник от 22:00 часа, когато Манчестър Юнайтед посреща Тотнъм.