Арсенал прегази Нюкасъл - 3:0

Оливие Жиру отбеляза своя гол номер 14 през кампанията

Арсенал дръпна с 4 точки пред Евертън в борбата за четвъртото място във Висшата лига.

"Артилеристите" се поздравиха с класическо 3:0 над Нюкасъл у дома в последния мач от 36-ия кръг и се нуждаят от 3 точки в оставащите си два мача, за да са недостижими в топ 4.

Арсенал бе по-добрият отбор през целия мач и победата не дойде никак трудно.

Лоран Косиелни откри в 26-та минути, отклонявайки топката към мрежата на Нюкасъл след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Касорла.

Малко преди почивката Месут Йозил довкара отбитата на два пъти от вратаря на Нюкасъл Тим Крул топка след изстрели на Оливие Жиру.

В 66-ата минута германецът ознаменува добрата си игра и с асистенция.

Йозил напредна отляво, центрира в наказателното поле и с глава Жиру прати топката в мрежата за класическото 3:0.