Пенярол и Сантос с минимален аванс в полуфиналите на Копа Либертадорес

Футболистите на Пенярол са затрупали 36-годишния защитник Дарио Родригес, който отбеляза победния гол в първия полуфинал срещу Велес Сарсфийлд Снимка: Goal.com
Радост и в редиците на Сантос! Снимка: Goal.com
Радост и в редиците на Сантос!

Южноамериканските грандове Пенярол и Сантос победиха с по 1:0 своите съперници Велес Сарсфийлд и Серо Портеньо в първите полуфинали на Копа Либертадорес.

Късно снощи уругвайският ветеран Дарио Родригес се разписа с глава в 43-ата минута на мача и донесе успеха на Пенярол в адската атмосфера на великия "Естадио Сентенарио" в Монтевидео пред 60-хилядна публика.

Аржентинците изравниха в началото на второто полувреме, но голът на Аугусто Фернандес правилно бе отменен от съдията заради игра с ръка.

Ден по-рано бразилският Сантос се наложи със същия резултат над парагвайците от Серо Портеньо, след като Еду Драцена завърши страхотен пробив на младата звезда Неймар.

Тези резултати оставят голяма вратичка за реваншите идната седмица, когато със сигурност в Буенос Айрес и Асунсион ще е изключително напечено.

Трима от полуфиналистите вече са били носители на трофея в латиноамериканския вариант на Шампионскта лига, като само Серо Портеньо не е достигал до финал.

Уругвайският Пенярол е третият най-успешен клуб в Копа Либертадорес (след аржентинците Индепендиенте и Бока Хуниорс, които имат съответно 7 и 6 "копи"), като е печелил престижния турнир 5 пъти, сред които и първите две издания на надпреварата през 1960 и 1961 г.

Сантос пък е вторият носител на трофея - през 1962 и 1963 г., когато в редиците му се състезава "Кралят на футбола" Пеле.

Ако двата клуба достигнат до финала, то той ще е повторение на този от 1962 г., когато Сантос побеждава след 2:1, 2:3 и допълнителен трети мач, в който побеждава с 3:0.