2:1 за гостите в "А" група

Славия отново потвърди реномето си на "тотаджийски" отбор, побеждавайки изненадващо Пирин като гост Снимка: BGNES

Първите три мача от ІV кръг на родната "А" група завършиха с две на една победи за гостуващите отбори.

Славия победи Пирин с 2:1 на неговия стадион "Христо Ботев" и потвърди характера си на "тотаджийски" отбор. "Белите" до момента имат два успеха като гост и две загуби у дома. Нападателят Николай Божов отново вкара два гола, както преди две седмици за другата победа над Миньор, и настигна Гара Дембеле на върха в класацията на стрелците.

Бившият отбор на Божов Академик (София) обаче си остана с една точка и след четвъртия кръг, като загуби на столичния стадион "Славия" от Сливен с 0:1. Автор на единственото попадение, донесло първа победа и първи точки в това първенство на "войводите", бе "обичайният заподозрян" от миналото първенство Диян Христов.

Единственият успех за домакините в тези първи мачове от кръга извоюва Берое срещу Монтана. Старозагорци взеха ранен аванс с голове на Петър Димитров и Владислав Златинов, но през втората част "сините" намалиха чрез Мирослав Иванов и единствено самоотвержените намеси на вратаря Теодор Скорчев спасиха Берое от изравняването.