Победа в Париж прати Григор Димитров в Топ 50

Гришо не срещна особени проблеми срещу австриеца Юрген Мелцер Снимка: Getty images
Гришо не срещна особени проблеми срещу австриеца Юрген Мелцер

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 2,4 млн. евро, след като победи австриеца Юрген Мелцер със 7:6(2), 6:2. Така българинът си осигури място в топ 50 в ранглистата, което ще бъде рекордно класиране за него.

Срещата започна добре за Гришо, който успя да пробие съперника си още във втория гейм. След това стигна до резултат 5:2, но загуби един сетбол и впоследствие позволи изравняване. Така се стигна до тайбрека, в който обаче Димитров доминираше напълно. Той направи два минибрейка и не допусна нито една грешка при свой сервис, като така затвори първата част.

Във втория сет играта спореше на българина, който благодарение на два пробива поведе с 4:0. Австриецът успя да спечели следващите си две подавания, но при 5:2 Григор стигна до 2 мачбола и успя да спечели още първия.

В следващия кръг първата ни ракета ще се изправи срещу поставения под номер 9 Хуан Монако, който пропусна първия кръг на турнира.