Бразилия с девети успех за годината

Бразилия записа деветата си победа за 2011 г. след 2:0 срещу Египет Снимка: ca2011.com
Бразилия записа деветата си победа за 2011 г. след 2:0 срещу Египет

Девети успех за календарната 2011 г.записа петкратният световен шампион Бразилия. Късно снощи Селесео се наложи с 2:0 над Египет в приятелска среща.  И двете попадения за успеха отбеляза халфът на испанския Валенсия Жонас.

Освен деветте победи през 2001 г. бразилците имат пет равенства и две загуби - от Германия и Франция. Пет от успехите са записани в последните пет мача. В последните 7 срещи Селесао са допуснали само един гол.

За контролата с Египет треньорът на Бразилия Мано Менезес направи пет промени в състава в сравнение с проверката срещу Габон преди няколко дни. На терена се появиха Даани Алвеш, Тиаго Силва, Алекс Сандро, Фернандиньо и Лукас Лейва бяха титуляри за сметка на Фабио, Луизао, Адриано, Елиас и Сандро.

Бразилците контролираха мача от началото до края. Селесао изпусна няколко положения преди Жонас да открие резултата в 39-ата минута. В 59-ата минута Дани Алвеш центрира от фаул, Бруно Сесар стреля с глава, а Ел Шенави не успя да избие добре. Топката попадна в краката на Жонас, който отново бе точен - 2:0.

В края Менесес направи доста смени. Влезлите като резерва Клебер и Дуду имаха възможност да се разпишат като първия уцели греда, а втория не бе точен при добавката.

Двубоят бе дебютен за новия треньор на Египет Боб Брадли. В края на юли той бе уволнен от САЩ, тъй като месец по-рано американците пропиляха два гола аванс и загубиха финала на турнира „Голд Къп". Начело на „фараоните" той замени дългогодишния наставник на тима Хасан Шехата, който беше освободен след слабото представяне на състава в първите два мача от квалификациите за турнира за Купата на африканските нации.