Майорка изхвърли Атлетико от шестицата

Отборът на Майорка измести Атлетико (Мадрид) от топ 6 в класирането в Испания Снимка: getty images
Отборът на Майорка измести Атлетико (Мадрид) от топ 6 в класирането в Испания

Отборът на Майорка измести Атлетико (Мадрид) от шестото място в класирането на Примера Дивисион. Тимът на Михаел Лаудруп влезе в зоната на евроквотите след като би с 2:0 Малага в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Ден преди това Атлетико (Мадрид) отстъпи на Еспаньол.

В 50-ата минута Гонсало Кастро изведе Пиер Ачиле Уебо, който от десетина метра откри резултата. Пет минути по-късно асистентът на първия гол - Кастро, получи топката от Уебо и точно насочи в мрежата - 2:0. В 90-ата минута играчите на Малага можеха да отбележат почетно попадение, но Елизеу пропусна дузпа.

Един от тимовете в челото - Валенсия пък запази петото си място след минимален успех с 2:1 над Алмерия като домакин.

Головете за Валенсия бяха дело на Роберто Солдадо в 26-ата и 63-ата минута, а за Алмерия се разписа резервата Уйоа в самия край на срещата. Това бе първи мач за новия треньор на Алмерия Хосе Луис Олтра. Той застана начело на отбора в началото на миналата седмица след позорното 0:8 срещу Барселона в предишния кръг.

С попадения на звездните си нападатели Давид Трезеге и Нелсон Валдес Еркулес би с 3:1 Леванте. За валенсианци точен беше Рубен Перес (40). Победата утвърди Еркулес в средата на класирането. Валдес и Трезеге пък вече имат по осем гола в Ла Лига.

Депортиво (Ла Коруня) пък прекъсна успешната си серия в Ла Лига след загуба с 0:1 като гост на Расинг Сантандер в среща от 13-ия кръг. Маркус Розенберг вкара единственото попадение за успеха (62).

Атлетик (Билбао) за пореден път доказа, че е един от най-силните домакини в Примера дивизион, а потърпевш от непримириния дух на баския тим се оказа съставът на Осасуна. Атлетик спечели с минималното 1:0, а голът падна във втората минута на добавеното време и негов автор стана капитанът Карлос Гурпеги. Той беше оставен непокрит на близката греда и след центриране от корнер насочи топката в мрежата зад Рикардо, като по този начин донесе четвърта поредна победа на отбора си на "Сан Мамес".