Драма на старта на Купата на Африканските нации

Турнирът за Купата на Африканските нации започна с невероятен голов трилър, след като Мали направи обрат от 0:4 до 4:4, в откриващия двубой на шампионата срещу срещу домакина Ангола.

С попадения на Флавио в 36-ата и 41-ата минута, на Жилберто от дузпа в 65-ата и на Манучо също от дузпа в 74-ата минута, 11 минути преди края Ангола водеше с 4:0.

Тимът на Мали успя да измъкне равенството след голове на Кейта, който се разписа на два пъти в 79-ата и 90-ата минута и на Кануте в 87-ата и на Ятабаре в даденото от съдията продължиние и развали настроението на 50 000 зрители на стадион "11 ноември".

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите тогоанци.

Междувременно стана ясно, че тимът на Того се отказал окончателно от участие в Купата на Африканските нации, след като говорител на Африканската футболна конфедерация обяви, че отборът напуска базата си, и ще се прибира у дома.