САЩ и Сърбия почнаха с победи

Волейболистите на САЩ с талисмана на световното първество Воли Снимка: fivb.org
Волейболистите на САЩ с талисмана на световното първество Воли

Отборите на САЩ и Сърбия започнаха с победи участието си в четвъртфиналната фаза на световното първенство по волейбол.

В първата среща от група О олимпийските шампиони от Пекин 2008 САЩ не дадоха и гейм на Франция и спечелиха с 3:0. Най-резултатен за успеха бе Клейтън Стенли, който заби 14 точки. На ниво бяха още двама от участниците в тима отпреди две години - Шон Руни и Дейвид Лий, които завършиха с по 11 точки. Френският тим не успя да се справи и с отсъствието на топ реализатора си до този момент Антонин Розие. Диагоналът получи контузия в мача срещу Аржентина във втората фаза.

С поражението Франция вече е извън битката за класиране на полуфиналите. Американците ще спорят за място там срещу третия тим в потока - Италия. Мачът е утре, а в сряда Италия играе срещу Франция.

В група Р Сърбия направи решителна крачка към второ поредно участие в четворката след това в Япония преди четири години. В първия си мач от потока „плавите" биха с 3:1 Аржентина. Най-резултатен за успеха бе Иван Милкович, завършил с 20 точки. Утре Сърбия се изправя срещу Русия в пряк спор за участие в полуфиналите. Победителят от тази група ще бъде евентуален съперник на България за място в спора за титлата.

По-късно тази вече са срещите Бразилия - Чехия и България - Испания.