Черноморец на Хубчев е зимен първенец, Етър сгафи срещу Банско

Петър Хубчев има повод да бъде доволен, след като отборът му ще зимува на върха Снимка: БГНЕС
Петър Хубчев има повод да бъде доволен, след като отборът му ще зимува на върха

Финалистът от миналото издание на турнира за Купата на България - Черноморец (Поморие), ще зимува на върха в класирането на Източната "Б" група. Това стана факт, след като воденият от Петър Хубчев тим се наложи с 2:0 като гост на Дунав в мач от XVI кръг.

Въпреки че поморийци бяха по-добрият отбор през целия мач, те успяха да разпечатат вратата на русенци чак в 74-ата минута благодарение на реализираната от Цветан Филипов дузпа за нарушение срещу Бранимир Костадинов.

В 80-ата Черноморец остана в числено намален състав заради втори жълт картон на Христо Лемперов, но въпреки това няколко минути по-късно Емануил Манев изкочи сам срещу вратаря на домакините и го простреля.

Така начело в подреждането е тимът от Поморие с 26 точки, пред Спартак (Пд) с 25, Любимец с 24, Доростол с 23 и др.

В отложен мач от Западната "Б" група Етър пропусна отлична възможност да се доближи на само точка от лидера Ботев (Враца) и завърши 0:0 като домакин на Банско пред около 3000 свои привърженици.

"Виолетовите" можеха да открият резултата в 29-ата минута, но изстрел на Пламен Костадинов с глава премина на сантиметри над гредата.

Гостите пък за малко да изненадат своя съперник в 56-ата минута, когато вратарят на Етър Венци Димитров се намеси блестящо срещу изкочилия срещу него Атанас Лясков. Сериозни възможности за гол за "болярите" пропиляха още Аврионов и Лапантов.

Така Етър ще зимува на втора позиция с 27 точки, колкото има и третият Спортист (Своге). Лидер е Ботев (Враца) с 30.