Борусия (Дортмунд) излезе на второ място

Шампионите победиха Вердер като гост за пръв път от 5 години Снимка: getty images
Шампионите победиха Вердер като гост за пръв път от 5 години

Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) се изкачи на второ място в класирането в Бундеслигата, побеждавайки с 2:0 като гост Вердер.

Победата на „жълто-черните" бе тяхна първа на „Везерщадион" от пет години насам и по принцип визитата в Бремен е една от трудните за тях.

Същевременно домакините допуснаха първа загуба в своята крепост през този сезон.

Хърватският халф Иван Перишич откри резултата за Борусия в 43-ата минута, но само две след почивката бе изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Сократис Папастопулос.

Вердер за малко се размина с изравняването, когато в 66-ата шут на Лукас Шмитц от фаул срещна гредата.

Макар и с десет човека, шампионите успяха да удържат преднината си, затваряйки се в своята половина и разчитайки на контраатаки.

Тактиката се оказа успешна, когато в 72-ата мин. при едно разбъркване в наказателното поле на „зелено-белите" защитникът Патрик Овомойела отбеляза втори гол във вратата на бившия си клуб.