Гонзо откъсна месо от Левски

Левски продължи лошата си серия Снимка: Sport1.bg
Левски продължи лошата си серия

Левски вкара от засада и не получи чиста дузпа на "Тича" при равенството 1:1 срещу домакините от Черно море в Морската столица. Дербито бе много оспорвано, а главният рефер Йвайло Стефанов и помощникът му Веселин Мишев бяха главните действащи лица в напечения двубой.

Георги Божилов откри за "моряците" още в 9-ата минута с глава, след центриране от корнер, но само няколко по-късно Рене Михелич изравни с красив прехвърлящ удар.
Словенецът обаче беше в положение на засада при подаването, а освен него зад домакинската отбрана беше и Базил де Карвальо.

В третата минута на 4-минутното продължение на редовното време Бергонси повали с две ръце влезлия като резерва Силва в наказателното поле, но реферът остана безмълвен и срещата приключи 1:1.

Литекс разгроми с 5:1 Ботев (Враца) у дома в друг мач от 19-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" натрупаха 39 точки и вече са само на три зад Левски и четири зад шампиона Лудогорец. Разградчани имат мач по-малко, а след седмица приемат на своя "Лудогорец Арена" младия тим на Христо Стоичков.

Два гола за домакините реализира Армандо Ваюши, а по веднъж се разписаха Георги Миланв, Да Силва и Исмаил Иса.

Етър продължи с доброто си представяне през пролетта, след като с гол в 92-та минута на резервата Карлсон успя да се добере до 2:2 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев).