Челси, Ливърпул и Арсенал с издънки в Англия

Северноирландският национал Крис Брънт отбеляза двата гола за победата на Уест Бромич с 2:1 срещу Ливърпул Снимка: Getty Images
Мениджърът на Уест Бромич Рой Ходжсън си отмъсти на бившия си клуб Ливърпул, откъдето го освободиха в началото на годината
Головата суша на Фернандо Торес продължава вече 662 минути и световният шампион все още не е вкарвал за Челси Снимка: Getty Images
С двата си гола днес Дарън Бент продължи да оправдава вложените в него от Астън Вила 23 милиона паунда Снимка: Getty Images

Отборите на Челси, Ливърпул и Арсенал претърпяха тежки удари по амбициите си за този сезон, след като загубиха точки срещу борещите се да не изпаднат Стоук Сити, Уест Бромич и Блекбърн.

Шампионът Челси завърши 1:1 в Стоук и почти загуби шансовете си за защита на титлата, тъй като вече е на цели 11 точки от водача Манчестър Юнайтед, макар и с мач по-малко.

Това бе отчетено и от мениджъра на отбора Карло Анчелоти... "Беше много тежък мач, като и двата отбора можеха да победят. Дадохме най-доброто от себе си и дори сме щастливи, че успяхме да завършим наравно, тъй като Стоук Сити имаха доста шансове. Мисля, че ще е много трудно да вземем титлата, но го казах и преди този мач", заяви италианецът.

Струващият 50 милиона испански нападател Фернандо Торес игра като резерва през последния половин час от двубоя, но отново не успя да вкара гол за Челси и сушата му продължава вече 662 минути!

Бившият клуб на Торес Ливърпул пък претърпя загуба в Бирмингам от местния Уест Бромич Албиън с 1:2 и изглежда без особен шанс да се завърне след година пауза в голямата четворка  на участниците в Шампионската лига.

Победата бе своеобразно отмъщение на доскорошния мениджър на "червените" Рой Ходжсън, който бе освободен в началото на годината.

Мърсисайдци поведоха с гол на словашкия защитник Мартин Шкъртъл през първото полувреме, но след почивката "дроздовете" обърнаха резултата в своя полза с две попадения от дузпа на северноирландския халф Кристофър Брънт.

Арсенал пък направи 0:0 като домакин на Блекбърн. Така „артилеристите" изостанаха на 7 точки от водача във временното класиране Манчестър Юнайтед.Тимът на Арсен Венгер не успя да се възползва от факта, че в 76-та минута гостите от Блекбърн останаха с човек по-малко, след като Стивън Н'Зонзи получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кошчиелни. С равенството Блекбърн сложи край на серията си от шест поредни загуби като гост.

Два гола в този кръг отбеляза нападателят на Астън Вила Дарън Бент при равенството 2:2 на гости на Евертън и може да се каже, че купеният за 24 милиона паунда национал започва да оправдава инвестицията, тъй като има 5 попадения в 9 мача.