Манолев и Михайлов пред отпадане от Лига Европа

Отборът на Виляреал почти си гарантира участието в полуфиналите в Лига Европа след успех с 5:1 над Твенте в четвъртфиналите Снимка: getty images

Българските национали Николай Михайлов и Станислав Манолев и техните тимове - Твенте и ПСВ Айндховен са пред отпадане от турнира Лига Европа след тежки загуби в първите мачове от четвъртфиналите на надпреварата. Твенте с Ники Михайлов падна с 1:5 като гост на Виляреал, докато ПСВ Айндховен отстъпи с 1:4 на португалския Бенфика.

На стадион „Ел Мадригал" във Виляреал домакините стигнаха до категоричния успех след попадения на Карлос Марчена, Борха Валеро, Нилмар на два пъти и Джузепе Роси. Бразилецът Нилмар удари и греда през първото полувреме. Почетното попадение за Твенте пък отбеляза Марк Янко в самия край на срещата.

Това е вторият най-резултатен мач в Европа в историята на Виляреал. Първото място държи двубоя на „жълтата подводница" с НАК Бреда през миналия сезон, завършил 6:1. Джузепе Роси пък увеличи головата си сметка и вече има девет попадения в надпреварата като с това продължава да е голмайстор на турнира.

Тежка бе загубата и на ПСВ Айндховен. Тимът на Станислав Манолев падна с 1:4 като гост на Бенфика. Головете за победата бяха дело на Аймар, Салвио (2) и Савиола. За холандците се разписа Лабиад. Десният бек на гостите Станислав Манолев игра цял мач, но не показа цялата си класа.

Единственото попадение за ПСВ бе дело на резервата Лабиад, който се разписа в 80-ата минута. Холандците обаче се измъкнаха от по-голяма загуба след като домакините от Бенфика пропиляха куп удобни ситуации за гол, удариха и греда в самото начало на срещата.

В 65-та минута пък попадението бе предотвратено именно от Станислав Манолев, който изби от голлинията. След това обаче именно българинът сбърка при последното попадение на Бенфика. Реваншът в Айндховен е след седмица.