ЦСКА (М) стана първият осминафиналист в Лига Европа

Футболистите на ЦСКА (Москва) изстрадаха своето класиране за 1/8-финалите в Лига Европа Снимка: Getty Images

Московският ЦСКА се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Това обаче стана далеч по-трудно от очакваното, след като в реванша срещу ПАОК "армейците" се добраха до равенство 1:1.

Голът преднина за "червено-сините" от първия сблъсък в Солун бе заличен по изключително глупав начин в 67-ата минута. Тогава стражът на ЦСКА Чепчугов, който заместваше контузения Акинфеев, изпълни аут с късо подаване към Березуцки.

Бранителят бе притеснен от Муслимович и върна към вратаря доста слабо, който се опита да изчисти силно напред, но би в тялото на нападателя на гърците и топката влетя в мрежата.

Голът на успокоението за домакините падна в 80-ата минута, след като Крешич спаси бита от Вагнер дузпа, но Игнашевич бе точен при добавката.

Всички останали реванши от 1/16-финалите са в четвъртък, като единствено Порто - Севиля игравят в сряда.