Борусия (Дортмунд) смаза Кьолн, вече е втори

Полският нападател Роберт Левандовски отбеляза два гола Снимка: getty images
Полският нападател Роберт Левандовски отбеляза два гола

Шампионът Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 Кьолн в дербито на областта Норт Райн-Вестфалия и се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата.

Това беше четвъртата поредна победа за „жълто-черните" в първенството, като те показаха, че бързо са преодолели психически загубата си от Олимпиакос в Шампионската лига през седмицата.

Борусия откри резултата още в 7-ата минута чрез японския нападател Шинджи Кагава, който записа втория си гол през сезона.

После левият бек на националния отбор Марсел Шмелцер добави още едно попадение, а малко преди и след почивката полският таран Роберт Левандовски отбеляза два гола.

Крайното 5:0 фиксира Себастиан Кел и така дортмундци изпревариха на втората позиция Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах), които допуснаха грешки в днешния кръг.

Швабите все пак взеха точка при гостуването си на Нюрнберг, като на два пъти изравняваха за крайното 2:2.

Гладбах пък падна с 0:1 при визитата си на скромния Хофенхайм, който и през този сезон се представя много силно и вече е шести в таблицата.

Лидер продължава да е Байерн - макар и с мач по-малко, баварците водят с три точки на върха пред Борусия (Д).

Утре колосът от Мюнхен гостува на силния състав на Хановер в най-интересния мач от кръга.