Ерата "Стойчев" в националния започна с победа

Новият ни селекционер Радостин Стойчев тръгна успешно начело на "трикольорите" Снимка: Gong.bg
Новият ни селекционер Радостин Стойчев тръгна успешно начело на "трикольорите"

Мъжкият ни национален отбор по волейбол се наложи с 3:1 гейма над традиционно тежкия си съперник Куба в контрола преди старта на срещите от Световната лига идния уикенд.

Това бе дебютният мач на новия селекционер на "лъвовете" Радостин Стойчев, който се състоя във варненската зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

Двата тима отново ще се изправят един срещу друг във втора проверка този понеделник, но тя няма да стане достояние на феновете, тъй като ще се проведе при закрити врати.

Стойчев започна мача с кубинците в следния титулярен състав: Андрей Жеков, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Владимир Николов и либеро Владислав Иванов.

В процеса на мача на игрището се появиха Валентин Братоев, Цветан Соколов и Константин Митев, а Светослав Гоцев продължава да лекува контузията си в левия глезен и бе на трибуните.

Първата част взехме сравнително без проблеми с 25:22. Втората бе за гостите, които поведоха в резултата преди първото техническо прекъсване и не изпуснаха водачеството си до самия край, за да триумфират с 25:19.

Най-завързан бе третият гейм, който премина през множество обрати. Куба водеше при първата техническа пауза, но при втората ние бяхме с едни гърди напред.

На няколко пъти след това отново се смени водачеството в точките, за да успеем накрая да наложим волята си за 25:23.

В последната част българите бяха господари на площадката и след като дръпнаха в резултата още при първото прекъсване, не позволиха да бъдат застигнати, за да затворят частта с 25:20, а оттам и мача.

Нашите национали започват с домакинство на Германия участието си в Световната лига, като двубоите са на 28 и 29 май.