Уругвай под въпрос за осминафиналите в Копа Америка

Луис Суарес не успя да помогне на Уругвай да стигне до първа победа на Копа Америка Снимка: getty images

Един от фаворитите в тазгодишното издание на турнира Копа Америка - Уругвай е под въпрос за осминафиналите на надпреварата след като записа второ равенство в предварителната група. Рано тази сутрин „урусите" направиха 1:1 с Чили. Попаденията бяха дело на Алваро Перейра в 54-та минута за Уругвай и на Алексис Санчес в 65-та минута.

За Уругвай това е второ равенство в групата след ремито 1:1 и на старта, но срещу Перу. За да продължат напред четвъртите от световното първенство в ЮАР ще трябва задължително да спечелят последния си двубой в група С срещу Мексико.

Лошата новина за селекционера Оскар Табарес обаче е контузията получена от една от звездите на Уругвай Едисон Кавани. Заради травмата той е под въпрос за срещата с Мексико. „Кавани ще се нуждае от няколко дни за въстановяване", обяви Табарес.

„Двубоят срещу Чили бе доста тежък. Двата отбора си разменяха моментите, в които доминираха и имаха възможност да стигнат до победата. И моят отбор, и съперника даде всичко от себе си, за да стигне до добър резултат. Това беше двубой, достоен за Копа Америка", допълни Табарес.

Той не пропусна да похвали изявите на вратаря Фернандо Муслера, който на няколко пъти спаси отбора с отлични намеси.

В другия мач от група С Перу се наложи над Мексико с 1:0. Така Чили и Перу събраха по четири точки и оглавяват класирането в потока.