България загуби финала и зае второто място на Световното по волейбол за юноши

България загуби финала и зае второто място на Световното по волейбол за юноши Снимка: БФВ

Юношите на България до 19 г. отстъпиха с 0:3 гейма на Полша във финала на Световното първенство в Техеран.

Така играчите на Мартин Стоев не успяха да направят подвиг и в последния си мач на турнира и да вземат титлата, но все пак остават със сребърните медали след повече от положително представяне в Иран.

За съжаление, в днешния ден нашите не успяха да се противопоставят на поляците и бяха надиграни и в трите гейма, съответно с 25:20, 25:19 и 25:19.

Първият гейм тръгна много оспорвано и вървеше точка за точка, но при второто техническо прекъсване поляците успяха да си извоюват малка преднина и да я задържат, а грешките на нашите зачестиха.

Така съперникът ни завърши уверено гейма с 5 т. предимство.

Втората част стартира по-добре за България и даже поведохме със 7:5, но след взетото от Полша прекъсване, съперникът ни обърна резултата в своя полза и до края на гейма той набъбна до 6 т. в полза на Полша.

Третата част започна лошо за България и Полша натрупа ранна преднина. "Лъвчетата" намериха сили да я съкратят до 2 т. в полза на Полша, но така и не успяха да настигнат противника.

В спора за титлата България се надяваше да се качи на световния връх при подрастващите за втори път, и то точно 30 години след първия.

Това не се случи, но момчетата в състава на Стоев показаха, че имат бъдеще във волейбола.