България завърши на трето място на европейското по бокс

Българският национален тим зае трето място в отборното класиране на Европейското първенство по бокс за жени в Будва (Черна гора). Националките спечелиха един златен, два сребърни и един бронзов медал от шампионата.

Севда Асенова взе златото в категория до 48 килограма. Сребърни отличия завоюваха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз спечели Станимира Петрова (54 кг). Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското първенство.

Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред българките са още боксьорките на Украйна с 27 точки.