Край на надеждите за Везенков и Сакраменто Кингс

Край на надеждите за Везенков и Сакраменто Кингс Снимка: Getty Images

Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс се разминаха с голямата си цел и няма да участват в плейофите на НБА.

"Кралете" отстъпиха с 98:105 като гости от Ню Орлиънс в прекия сблъсък за класиране в плейофната фаза и това сложи край на надеждите на тима.

Въпреки че през голяма част от кампанията Сакраменто изглеждаше близо до попадане в местата за плейофите, лошата им серия към края ги принуди да минават през допълнителни мачове.

Първият от тези мачове срещу Голдън Стейн Уориърс беше спечелен, но за втория силите не стигнаха.

Сакраменто водеше след първата четвърт, но в крайна сметка Ню Орлиънс Пеликанс записа шеста победа от шест двубоя над Кингс през този сезон.

Везенков беше пуснат в игра за общо 11 минути, но не допринесе особено - 2 точки, две борби и една открадната топка.

Така ще чакаме още поне година, за да видим за пръв път българин в плейофите на Националната баскетболна асоциация.