Слаб мач за Везенков срещу Къри и компания

С Александър Везенков в състава си Сакраменто Кингс записа четвърта загуба от също толкова мачове преди старта на сезона в НБА.

"Кралете" остъпиха със 115:116 като гости на Голдън Стейт Уориърс, като решаваща се оказа тройка на Стеф Къри шест секунди преди финалната сирена.

Везенков не попадна в титулярната петица на Сакраменто, но се появи в игра още в края на първата част. Най-полезният играч в Евролигата престоя на паркета общо 12.35 минути. Той завърши срещата без точки, но направи пет борби и даде една асистенция.

Бившият ас на Олимпиакос не успя и при трите си опита от далечна дистанция. В един епизод от двубоя старши треньорът на Сакраменто Майк Браун влезе на полето и започна разпалено да му обяснява нещо, след като тимът получи тройка от Гари Пейтън II.

Явно Браун не беше доволен от представянето на Саша в защита - нещо, за което отваря дума след всеки от мачовете с участието на българина досега.