След голяма борба Габриела и Стефани Стоеви загубиха от третите в света

След голяма борба Габриела и Стефани Стоеви загубиха от третите в света Снимка: Getty Images

Габриела и Стефани Стоеви загубиха втория си мач по бадминтон от Олимпийските игри в Париж.

Българските състезателки отстъпиха с 1:2 гейма на представителките на Китай Лиу Шен Шу и Тан Нин, които са под №3 в световната ранглиста.

Така Стоеви записаха поражение в група "B" след успешния си старт и победата над Йеюн Нга Тин и Йеюн Пю от Хонконг.

В първия гейм днес китайките натрупаха няколко точки аванс, но сестрите се пребориха за обрат и с много стабилна игра взеха частта с 21:19.

Във втория гейм обаче българките не успяха да се противопоставят и взеха само 10 точки в него.

Третият гейм протече изключително оспорвано.

Китайките поведоха с три точки, но после и нашите състезателки излязоха напред в резултата.

След поредица от дълги разигравания и благодарение на страхотна игра в защита, Шу и Нин дръпнаха с 19:14 и вече нямаше как да бъдат спрени за победата с 21:16.

Във вторник предстои третият мач на Стоеви от Игрите и той ще бъде срещу американската двойка Шу.