Везенков и Сакраменто постигнаха пета поредна победа

Везенков и Сакраменто постигнаха пета поредна победа Снимка: Getty Images

Александър Везенков допринесе за петата поредна победа на Сакраменто Кингс в НБА.

Българинът записа 17 минути на игрището, а неговият тим надделя със 129:120 над Сан Антонио Спърс, който има в редиците си новата голяма баскетболна звезда Виктор Уембаняма.

През периода си в игра Везенков успя да се отчете с 5 т. и 4 борби, а най-силен за тима му беше лидерът ДеАрън Фокс с 43 т.

Кингс отстъпиха единствено в първата четвърт с 29:31. Сънародникът ни се появи в игра при оставащи 6:43 минути до края на частта и веднага успя да вкара тройка.

Везенков се задържа на игрището в началото на втората четвърт, когато Сакраменто излезе напред в резултата.

На полувремето резултатът беше 62:62, а двубоят оставаше много оспорван. В заключителната част серия от 6 т. на Сабонис даде ключова преднина на Кингс от 119:111 и осигури успеха.

Сакраменто е на шесто място в Западната конференция със 7 победи и 4 загуби.