Везенков се завърна в злополучен мач на Сакраменто

Везенков се завърна в злополучен мач на Сакраменто Снимка: Getty Images

Най-сетне Александър Везенков отново получи игрови минути в НБА, но неговият Сакраменто Кингс загуби с 93:112 гостуването си на Филаделфия.

Българинът не се беше появявал на игрището в 6 от последните 7 мача на тима си и изглежда беше загубил доверието на треньора Майк Браун.

Този път той получи възможност да се изяви общо за 9 минути и се включи с голямо желание - но не успя да помогне много на Сакраменто и очевидно времето на пейката се е отразило на неговата увереност.

"Кралете" изостанаха с 8 т. след първата четвърт, а във втората Везенков беше включен в мача.

Той бързо опита няколко стрелби, при които не сполучи, а единствените му 2 т. дойдоха при второто му включване, когато оставаше само минута до края на срещата.

Тогава преднината на Филаделфия вече беше твърде голяма и Сакраменто нямаше как да се спаси от загубата.

Цялостно Везенков завърши с един отбелязан кош и пет борби в нападение, записа и една загубена топка, довела до бърза атака на противника.

Балансът на Кингс през сезона е 23-15 и отборът остава на пето място в Западната конференция.