Нов фамозен обрат продължи похода на Григор на Индиън Уелс!

Нов фамозен обрат продължи похода на Григор на Индиън Уелс! Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърса в Индиън Уелс след нов страхотен обрат и успех с 3:6, 6:4, 7:6(2) срещу 12-тия в ранглистата Хуберт Хуркач.

Ден след като победи втория в света Даниил Медведев, българинът се справи и с поляка, който е един от най-успешните тенисисти през този сезон.

Двубоят беше драматичен и продължи цели 2 часа и 40 минути, а след като загуби първия сет, Гришо хвърли много сили, за да изравни, после пък имаше аванс от 5:2 в третия сет, но го пропиля.

Въпреки това, първата ни ракета се мобилизира на 100% в решителния тайбрек, за да вземе мача.

Първият сет вървеше равностойно и без точки за пробив до осмия гейм, когато Хуркач успя да пробие след няколко обрата в резултата и това му беше достатъчно, за да вземе частта.

Григор започна много позитивно втория сет и взе сервис гейм на нула, а после стигна до първи брейкбол срещу Хуркач и се възползва, за да дръпне с 2:0.

Когато трябваше да затвърди пробива обаче, Гришо изигра слаб гейм, започнал с двойна грешка и завършил в полза на поляка, който демонстрираше отлична игра в защита.

При 3:3 Димитров спаси две точки за пробив и не позволи на съперника си да вземе инициативата в сета. После при 5:4 двамата изиграха класен гейм, в който Гришо се движеше отлично, а при последната точка получи и помощ от мрежата, за да реализира пробив и да спечели втория сет.

Решителният сет беше много драматичен и в него Гришо преодоля криза в играта си, за да се възроди и да поведе с 4:2 след победна точка от смач при мрежата.

Първата ни ракета затвърди пробива и при 5:2 победата изглеждаше близо, но Димитров стана припрян и позволи на Хуркач да се върне в мача.

Полякът върна пробива и изравни за 5:5, а двамата размениха още един гейм и трябваше да решат всичко в тайбрек.

Там Димитров беше по-съсредоточен и след като поведе с 4:2 взе още три поредни точки, за да достигне за пръв път до полуфинал на Индиън Уелс.

Следващият му съперник ще бъде Камерън Нори.