Превъзходен Гришо отново мачка и вече е на четвъртфинал!

Превъзходен Гришо отново мачка и вече е на четвъртфинал! Снимка: Getty Images

Григор Димитров продължава страхотното си представяне в Мелбърн и вече е четвъртфиналист на Australian Open!

Българинът отнесе в три сета №3 в схемата Доминик Тийм с 6:4, 6:4, 6:0. Слеващият му съперник ще бъде руснакът Аслан Карацев.

Гришо за четвърти път достига до последните осем в Мелбърн. Той все още няма загубен сет от началото на турнира, а днес на два пъти изоставаше с 1:3 гейма, но успяваше да обърне резултата, а в последния сет направи унизителен "геврек" на съперника.

Тийм реализира първия пробив в срещата, за да дръпне с 3:1 в първия сет, но Григор моментално върна пробива. И двамата допускаха грешки, но българинът беше по-концентриран и взе общо 4 поредни гейма, за да поведе с 5:3 и да спечели частта.

Втория сет се развиваше идентично и Тийм отново проби, за да стигне до 3:1, но после Димитров върна веднага пробива и стигна до втори, за да излезе напред с 2:0 сета.

В третия сет вече прошка нямаше и Гришо проби още в първия гейм, а следващите два взе на нула и съперникът му рухна напълно.

Българинът нямаше проблем и в последните три гейма и така финалният сет продължи едва 21 минути.

Григор ще се бори за влизане на полуфиналите срещу сензацията на турнира - квалификанта Аслан Карацев, който обърна Феликс Оже-Алиасим от 0:2 сета и се превърна в едва третия тенисист в историята, тръгнал от пресявките на Australian Open и стигнал до топ 8.