5+1 незабравими момента от нощта на безумията в Шампионската лига (ВИДЕО)

Преди вчерашните последни мачове от груповата фаза на Шампионската лига неизвестните бяха малко и затова големи драми не се очакваха. В повечето групи класиращите се отбори вече бяха известни, предстояха и двубои без абсолютно никакво значение за класирането.

Вечерта обаче се оказа една от най-емоционалните в Лигата, пълна със сензации, обрати, красиви и брутални изпълнения и един цялостно незабравим мач между Аякс и Байерн Мюнхен.

Реал Мадрид, Рома, Ювентус и Манчестър Юнайтед вече бяха сигурни 1/8-финалисти и не заложиха на оптималните си състави, но едва ли някой е очаквал и четирите тима да загубят мачовете си срещу отстъпващи им по класа съперници.

Особено голям беше срамът за Реал Мадрид - 0:3 от ЦСКА Москва на "Бернабеу" е историческо фиаско. Трудно е да се обясни и как Ювентус загуби от Йънг Бойс, при положение, че от първата минута заложи на основни фигури като Роналдо, Манджукич, Пянич и Бонучи.

В същото време Аякс излезе на своя стадион, за да се надиграва с Байерн Мюнхен и да потърси победата, която щеше да изкачи холандците на първото място в групата.

Крайното 3:3 след спиращо дъха второ полувреме зарадва и най-претенциозните зрители, а двата червени картона направиха двубоя още по-драматичен.

Тази нощ на безумия и изненади предложи доста паметни моменти.

В галерията може да видите пет от тях, подбрани от най-интересните мачове.