5+1 незабравими момента от нощта на безумията в Шампионската лига (ВИДЕО)

1. Третият гол на ЦСКА срещу Реал на "Бернабеу"

ЦСКА Москва попиля Реал Мадрид като на шега и първо вкара два бързи гола в края на първото полувреме. Премереният шут на Арнор Сигурдсон след почивката обаче направи резила исторически. Това се превърна в най-тежкото домакинско поражение на Реал в цялата история на европейските клубни турнири. Така в един иначе протоколен двубой, "Белия балет" задълбочи кризата си и мощно разклати треньорския стол на Сантяго Солари. Снимка: Getty Images

2. Автоголът на Фил Джоунс срещу Валенсия

Преди пет години сър Алекс Фъргюсън каза, че Фил Джоунс може да стане най-добрият играч в историята на Манчестър Юнайтед. Оттогава бранителят прави каквото може, за да опровергае големия бос и снощи си отбеляза още един фамозен автогол. Той порази вратата си с решителен шпагат и спести на Миши Батшуай нуждата да отправя завършващ удар. Така Джоунс стана първият футболист на Юнайтед с автогол в Шампионската лига от 2011-а насам... когато отново той отбеляза в собствената си врата, и то отново срещу Валенсия! Друг куриоз е, че в Лигата Джоунс вече има два гола в правилната и два в грешната врата, а в Премиършип активът му за Юнайтед е абсолютно същият - два гола и два автогола. Снимка: Getty Images

3. Спасяването на Андре Онана при изстрела с глава на Левандовски

Камерунският вратар на Аякс е само на 22 г. и изпъкна като един от героите на вечерта при атрактивното 3:3 с Байерн Мюнхен. Неговите спасявания бяха може би най-красивите моменти в двубой, в който паднаха цели 6 гола. Даже е трудно да се каже коя от намесите му беше най-впечатляваща, но спасяването му с една ръка в 66-ата минута, когато Левандовски стреля от упор с глава, напомни най-добрите в света на поста. Изявата беше достойна за най-добрите години на Мануел Нойер или за някое от изригванията на Давид де Хеа. Снимка: Getty Images

4. Отмененият гол на Пауло Дибала заради Роналдо

Кристиано Роналдо имаше лоша вечер срещу Йънг Бойс, когато играта му не вървеше, но с появата на Пауло Дибала на терена Юве беше близо до обрат. Аржентинецът промени облика на отбора си при 0:2, върна един гол и в 93-ата минута вкара по изключително красив начин за 2:2. Шедьовърът обаче не беше зачетен, защото намиращият се в засада Роналдо понечи да играе с глава при снаряда на съотборника си и съдиите прецениха, че е в активна позиция пред вратаря. Посягането на CR7 беше съвсем инстинктивно, макар и нелогично, защото ако беше играл някак с топката от своята позиция, той само можеше да й попречи да влезе във вратата. Без да проявят никакво разбиране към Роналдо, фенове на Ювентус реагираха гневно в Twitter на случката, която можеше да предотврати загубата в Швейцария.  Снимка: Getty Images

5. Поразяващият шут, с който Набил Фекир класира Лион

Дните на решителни срещи в груповата фаза бяха и дни на голове за милиони, които предопределят бъдещето на отборите в турнира този сезон. Не видяхме по-категоричен начин някой да класира своя клуб от това, което направи Набил Фекир в гостуването на Шахтьор Донецк. Лион губеше с 0:1, а се нуждаеше поне от равен, за да задържи второто място в групата. Звездата на тима донесе безценното равенство с изстрелване на същинска ракета, която изглеждаше предназначена да скъса мрежата зад Пятов.

Преди вчерашните последни мачове от груповата фаза на Шампионската лига неизвестните бяха малко и затова големи драми не се очакваха. В повечето групи класиращите се отбори вече бяха известни, предстояха и двубои без абсолютно никакво значение за класирането.

Вечерта обаче се оказа една от най-емоционалните в Лигата, пълна със сензации, обрати, красиви и брутални изпълнения и един цялостно незабравим мач между Аякс и Байерн Мюнхен.

Реал Мадрид, Рома, Ювентус и Манчестър Юнайтед вече бяха сигурни 1/8-финалисти и не заложиха на оптималните си състави, но едва ли някой е очаквал и четирите тима да загубят мачовете си срещу отстъпващи им по класа съперници.

Особено голям беше срамът за Реал Мадрид - 0:3 от ЦСКА Москва на "Бернабеу" е историческо фиаско. Трудно е да се обясни и как Ювентус загуби от Йънг Бойс, при положение, че от първата минута заложи на основни фигури като Роналдо, Манджукич, Пянич и Бонучи.

В същото време Аякс излезе на своя стадион, за да се надиграва с Байерн Мюнхен и да потърси победата, която щеше да изкачи холандците на първото място в групата.

Крайното 3:3 след спиращо дъха второ полувреме зарадва и най-претенциозните зрители, а двата червени картона направиха двубоя още по-драматичен.

Тази нощ на безумия и изненади предложи доста паметни моменти.

В галерията може да видите пет от тях, подбрани от най-интересните мачове.