Бой пред празните трибуни на "Парк де Пренс" и триумф за ПСЖ

Агресията на Емре Джан срещу Неймар предизвика меле в края на срещата Снимка: Getty Images
Агресията на Емре Джан срещу Неймар предизвика меле в края на срещата

ПСЖ се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след победа с 2:0 над Борусия Дортмунд пред празните трибуни на "Парк де Пренс".

В първия двубой Борусия спечели с 2:1, но парижани успяха да направят пълен обрат в общия резултат - макар че не можеха да разчитат на подкрепата на своите фенове на стадиона заради опасността от коронавирус.

Домакините дръпнаха с два гола до почивката, като първо Неймар се измъкна от Хакими при един корнер и с плонж с глава откри резултата.

Малко преди това Единсон Кавани беше изведен сам срещу Бюрки, но вратарят спаси удара му с крак.

ПСЖ все пак вкара втори гол в добавеното време на първата част, когато Сарабия отправи прострелна топка отдясно и Хуан Бернат я отклони в далечния ъгъл за 2:0.

През втората част Пари Сен Жермен заигра по-прибрано, а Борусия като цяло разочарова при опитите поне да вкара мача в продължения.

В 88-ата минута Емре Джан фаулира Неймар, а после влезе в свада в него и го изблъска на земята.

Това доведе до масово меле на терена и директен червен картон за германския национал.