Тотнъм умее да играе, но Юве умее да страда: 5 извода след големия сблъсък в Шампионската лига

Тотнъм игра, Юве победи.

В прекрасен мач реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига Ювентус направи обрат за 2:1 срещу Тотнъм на „Уембли" и се класира на 1/4-финал с общ резултат 4:3.

Домакините тотално надиграха съперника през първото полувреме и поведоха в 38-ата минута с гол на Хюн-Мин Сон, но после бяха шокирани за три минути между 64-ата и 67-ата.

Ювентус внезапно нанесе своя удар и незабележимите дотогава Гонсало Игуаин и Пауло Дибала изведоха „бианконерите" напред. До края Юве удържа в защита срещу атаките на Тотнъм, които вече нямаха същата острота, както през първата част.

Накрая Хари Кейн можеше да прати мача в продължения, но ударът му срещна гредата.

Кой заслужаваше повече да продължи напред в непредсказуемия сблъсък? Как въобще успя Юве да се измъкне от ситуацията, която на моменти изглеждаше безнадеждна, и какво не достигна на Тотнъм?

Вижте в галерията пет основни извода от мача и отговорите на тези въпроси.