Реал и Ливърпул са на финал благодарение на съдиите: 4 извода след загубата на "мърсисайдци" от Рома

Ливърпул е на финал в Шампионската лига.

Тимът на Юрген Клоп успя да стори това, което твърде малко хора очакваха от него преди началото на сезона, и ще се изправи срещу Реал Мадрид в Киев в спора за трофея на 26 май.

Класирането беше извоювано в тежък полуфинал реванш срещу Рома на "Олимпико", загубен с 2:4. С общ резултат 7:6 "мърсисайдци" ликуваха накрая, но не изиграха добър мач и ги спаси най-вече убедителното 5:2 в първата среща.

На почивката Ливърпул водеше комфортно с 2:1 с голове на Мане и Вайналдум, а нещастният автогол на Милнър изглеждаше по-скоро маловажна подробност.

През второто полувреме обаче Един Джеко вкара дежурния си гол за 2:2, а Рома взе да реди положение след положение пред Лорис Кариус. На два пъти съдията Дамир Скомина не отсъди дузпи за Рома и "вълците" вкараха трето попадение едва 4 минути преди края чрез Наинголан.

В 92-ата минута те най-сетне получиха и дузпа, отбелязана също от Наинголан, но нямаха дори една атака време, за да потърсят пети гол и да пратят мача в продължения.

Какво научихме от този пореден драматичен голов спектакъл в Шампионската лига?

Вижте в галерията с 4 извода от Рома - Ливърпул 4:2.

#1 maznislav 03.05.2018 в 10:20:59

Имаше дузпа за Ливърпул още в началото на мача ама някак си това елегантно се премълчава. Дузпата накрая изобщо не беше дузпа, ръката беше до тялото му, а удара беше от не повече от метър.

#3 Римлянина 03.05.2018 в 11:41:47

При ударът на Ел Шарауи през второто полувреме , футболистът на Ливърпул изби топката с ръка, трябваше да има дузпа и червен картон(на световното през 2010 същото направи и Суарес). Малко по-рано Кариус фаулира Джеко и вместо да се свира дузпа и да се даде жълт картон на вратарчето, онзи палячо вдигна засада а ясно се видя че намаше такава. Тази година съдиите определиха финала, не футболистите!

#5 zDvera 03.05.2018 в 18:46:06

Като се прави анализ е хубаво да е пълен ! при 0:0 не беше свирена дузпа за Ливърпул ! При 2:1 за Ливърпул също не беше свирена дузпа за Ливърпул ! И тогава първото полувреме свършване 1:3 или 1:4 и мача щеше да се доиграва ! Тъпите жабари колко искат да си реват , но реално съдията ги остава в мача ! Реално мача свършваше след първото полувреме при 1:3 или 1:4 !

#7 zDvera 03.05.2018 в 21:02:59

Ти да не си фен на мангалите които се мислят за римляни ?! Май си забравил , че до тогава вече щеше да има изгонен поне един мангал за симулации !

#8 Римлянина 03.05.2018 в 21:35:23

Какво общо имат мангалята с Рим и Рома?!?

#9 Вълков 05.05.2018 в 10:10:10

Нормално е падналите да реват и да се оплакват от съдията от времето,от въздуха и така нататък.Силните продължават напред .