Ливърпул е радост за окото, но без Салах се разпада тотално: 5 извода след гръмкото 5:2 над Рома

В един от най-емоционалните полуфинали в Шампионската лига, Ливърпул надви Рома с 5:2 и изглежда много близо до финала на надпреварата в Киев.

Двата тима предложиха мечтан спектакъл, в който изглеждаше, че домакините можеха да победят с 10:0, но накрая позволиха на Рома да се върне в мача и да си остави шансове за реванша на "Олимпико" на 2 май.

Зрителите видяха равностойни първи 25 минути в двуостър сблъсък и здрава битка в центъра.

В следващите около 50 минути обаче Ливърпул прегази гостите и вкара петте си гола, по два на Мохамед Салах и Роберто Фирмино и един на Садио Мане, който пропусна още изгодни положения.

Рома използва отпускането на "мърсисайдци" в последната част от срещата и първо Един Джеко се възползва от увисване на Ловрен, за да вкара дежурния си гол, а после Диего Пероти отбеляза дузпа за игра с ръка на Милнър и направи реванша далеч по-непредсказуем.

Какво научихме от този мач, който няма да се забрави скоро, може да видите в галерията с 5 извода от Ливърпул - Рома 5:2.