6 от 6 за Реал в Шампионската лига след шоу в Берлин

6 от 6 за Реал в Шампионската лига след шоу в Берлин Снимка: Getty Images

Реал Мадрид завърши груповата фаза в Шампионската лига с перфектен актив от 6 победи в 6 мача.

В последния кръг от група "C" грандът си спретна атрактивно 3:2 в гостуването на Унион Берлин и прояви характер за обрат дори в мач без значение.

Играчите на Карло Анчелоти си бяха осигурили първото място в групата, но въпреки това излязоха в силен състав.

В самия край на полувремето Лука Модрич пропусна дузпа и в следващата атака Кевин Воланд откри за Унион.

Два гола на Хоселу през второто полувреме обърнаха резултата в полза на Реал, но това не беше всичко.

Алекс Крал направи 2:2 в 85-ата минута, преди в 89-ата Дани Себайос да се възползва от пас на Джуд Белингам и да донесе победата на своите.

"Белия балет" е непобеден в 15 поредни мача във всички турнири, докато Унион остава последен в група "C" и отпада от евротурнирите.

От тази група заедно с Реал напред продължава тимът на Наполи, а в Лига Европа отива третият в класирането Брага.