Безумните изисквания на УЕФА за мачовете от ШЛ

Организацията на мач в Шампионската лига е истинско изпитание. Вижте защо в галерията.

Филбърт Фокс плаче! Всички  клубове бяха предупредени, че снимките с талисманите преди мача са забранени, освен ако не бъде получено изрично писмено позволение от УЕФА. Ако бъде издействано такова, талисманът може да е "съвсем леко по-голям от нормален човек" и не трябва да попада в кадър, след като мачът започне.
Филбърт Фокс плаче! Всички клубове бяха предупредени, че снимките с талисманите преди мача са забранени, освен ако не бъде получено изрично писмено позволение от УЕФА. Ако бъде издействано такова, талисманът може да е "съвсем леко по-голям от нормален човек" и не трябва да попада в кадър, след като мачът започне.

Друго правило гласи, че редуващите се по-светли и по-тъмни линии на терена трябва да са "прави и перпендикулярни на тъчлиинията".

Абсолютно забранено е на ръкавиците на вратарите да пише името на отбора или да присъства клубната емблема.

Децата, които подават топките задължително трябва да седят зад рекламните пана. Снимка: getty.com
Децата, които подават топките задължително трябва да седят зад рекламните пана.

Знамето на Шампионската лига се носи от точно 30 човека на възраст между 14 и 20 години, които "могат да се справят със задачата". То трябва да се появи на терена 8 минути преди началото и да се прибере 2:20 минути преди първия съдийски сигнал.

Раздаването на некомерсиални брошури на зрителите става само с разрешението на УЕФА.

Теренът трябва да бъде поливан равномерно и не повече от 5 минути на почивката между двете полувремена.

Аудио озвучаването след гол не трябва да е повече от 15 секунди и трябва да е предварително одобрено от УЕФА.

Банерите и рекламите на "Road to the Final" на електронните табла са задължителни преди, по време и веднага след приключването на мача.

Туровете на стадионите не трябва да преминават през зоните, в които работят служителите на УЕФА.