Сбогом, BBC, здравейте, Асенсио и Лукас: 5 извода след Байерн - Реал 1:2

Реал Мадрид продължава да побеждава в Шампионската лига и надви с 2:1 Байерн Мюнхен като гост в първата фаза от полуфиналите на турнира.

С голове на Марсело и Марко Асенсио "белия балет" взе предимство преди реванша на свой терен и изглежда близо до финала в Киев.

Йошуа Кимих откри резултата за домакините през първото полувреме, но те допуснаха изравняване в края на частта, а след почивката и пълен обрат. Байерн създаде множество положения, които пропиля, а статистиката сочи сериозно предимство на баварците в мача.

Реал обаче се измъкна, благодарение на висока ефективност и на някои важни намеси на Кейлор Навас.

Звездата Кристиано Роналдо не успя да се разпише след 11 поредни срещи от Лигата, в които беше вкарвал.

През второто полувреме негов гол беше отменен заради игра с ръка и затова той не успя да продължи невероятната си серия, но въпреки това постави нов рекорд: за играч с най-много победи в турнира.

Снощи беше неговият 96-и успех в надпреварата, с който Роналдо задмина бившия страж на Реал Икер Касияс.

Какво научихме за двата тима от тази победа на Реал и какви са шансовете на Байерн в реванша?

Четете в галерията с 5 извода от Байерн - Реал 1:2.