Левски тресна мощно ПАОК и показа, че няма от какво да се страхува

Левски тресна мощно ПАОК и показа, че няма от какво да се страхува Снимка: Lap.bg

Левски изигра прекрасен мач и взе комфортен аванс от 2:0 срещу ПАОК в първия двубой от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Мъри Стоилов излезе със сериозно осакатен състав заради липсата на цели четирима контузени футболисти. Аут от сблъсъка с ПАОК бяха Ивелин Попов, Цунами, Андриан Краев и Илиян Стефанов, докато Килиан ван дер Каап стисна зъби и игра на инжекции.

Това обаче не попречи на "сините" да зарадват 15-те хиляди по трибуните, а шоуто започна с гол от съблекалнята.

Уелтън взриви "Герена" още преди да е изтекла и минута от първия съдийски сигнал. Отбраната на гостите не се справи добре с една дълго изритана топка от Михайлов, бразилецът я овладя и с удар от границата на наказателното поле прехвърли излезлия напред страж на ПАОК.

Гърците отговориха с удар от далеч, спасен от Михайлов.

В 19-ата минута Билал Бари вкара и втория гол за "сините". Домакините организираха прекрасна контра, Миланов проби отляво и пусна топката към земя, където от границата на наказателното поле Бари разстреля Котарски.

До края на полувремето Левски отправи още два точни удара - чрез Роналдо и Филип Кръстев, но и двата бяха пратени точно във вратата на хърватския страж.

През втората част и двата отбора не създадоха кой знае какво пред двете врати. ПАОК потърси гола, но не достатъчно убедително, докато Левски се бе прибрал добре и разчиташе на някоя-друга контра, които обаче не доведоха до нищо сериозно.