Загуби брат си, феновете го обиждаха и накрая не издържа (видео)

Изключително драматична история се разигра в Египет през миналата седмица. Светът на един човек се сгромоляса в рамките на само няколко дни.

Около 48 часа преди двубоя с Керамика Клеопатра братът на вратаря на Ал Итихат почина. Въпреки семейната трагедия стражът реши да играе.

Мачът обаче не се разви добре за него. Още в шестата минута домакините откриха резултата, а през втората част зрителите станаха свидетели на истински дъжд от голове.

Между 62 и 77-ата Ахмед Йехия Абделгани инкасира още четири попадения.

Заради кошмарния резултат от 0:5 гостуващите привърженици на Ал Итихат започнаха да сипят обиди към вратаря си. Той издържа на критиките до 80-ата минута, когато, по средата на една атака на противника, директно тръгна към тъч линията.

Треньорите веднага скочиха от пейката и го посрещнаха с прегръдка. Към тях се присъедини и противниковият наставник, като дори част от играчите на домакините се опитаха да го разубедят да остане на терена

Това обаче не помогна Абделгани крещеше, че му е писнало не само от този мач, но и че се отказва от футбола, изцяло. Почти сигурно е, че това е краят на кариерата за 34-годишния страж.

"Още в началото на мача исках да стисна ръката на Йехия - каза наставникът на Клеопатра. - Той не заслужаваше тези думи. Посъветвах го да не им обръща внимание, тъй като те няма да променят мнението на останалите фенове за него. Това, което част от привържениците на Ал Итихат направиха, бе ужасно."

Впоследствие 34-годишният страж бе заменен, а двубоят доигран, като до края резултатът остана непроменен.

На следващия ден Абделгани потвърди решението си да се откаже от футбола: "Искам да благодаря на феновете на египетския футбол за подкрепата. След събитията от вчера реших да сложа край на кариерата си."

След изиграването на 25 кръга от местното първенство Ал Итихат е 11-и от 18 отбора. Няколко дни по-късно, без Абделгани в групата, Ал Итихат направи 0:0 у дома срещу друг отбор от своята "черга" - Ал Масри.

В опит да променят решението му от Египетската федерация обявиха Абделгани за играч на предишния кръг, но това едва ли ще го накара да размисли.