Моуриньо паркира автобуса и докара Рома до втори пореден еврофинал

Моуриньо паркира автобуса и докара Рома до втори пореден еврофинал Снимка: Getty Images

Рома се класира за финала на Лига Европа, след като удържа измъчено 0:0 в реванша срещу Байер Леверкузен.

Тимът на Жозе Моуриньо очаквано заложи на дефанзивен футбол след победата си с 1:0 в първия двубой и разчиташе на здрава защита през целия реванш.

На своя стадион Байер имаше преимущество, но в крайна сметка не създаде достатъчно положения, за да докара сблъсъка поне до продължения.

Играчите на Рома пък изпълниха старателно тактическия план, макар че не стартираха много уверено.

В 12-тата минута Диаби удари гредата над Руи Патрисио, а германците направиха още няколко нелоши атаки.

Това явно уплаши Моуриньо, който на почивката замени Белоти с Вайналдум и възприе още по-защитна тактика.

Дори десетте минути добавено време не свършиха работа на Леверкузен и отборът приключи с надпреварата.

Моуриньо пък успя да класира Рома на втори пореден европейски финал, след като през миналия сезон тимът му спечели Лигата на конференциите.