Реал едва се спаси от загуба в Шампионската лига, последен е в групата си

Реал едва се спаси от загуба в Шампионската лига, последен е в групата си Снимка: Getty Images

Реал Мадрид едвам се спаси от втора поредна излагация в Шампионската лига и се добра до драматично 2:2 в гостуването на Борусия Мьонхенгладбах.

Така тимът на Зинедин Зидан записа първа точка в група В след издънката 2:3 срещу Шахтьор миналата седмица, но се намира на последното място в класирането.

"Белите" изоставаха с 0:2 до 87-ата минута и в последния момент се добраха до равенството с попадения на Бензема и Каземиро.

Иначе Реал владееше ситуацията на терена и беше по-активен, но не намираше път към вратата на Зомер, а Борусия откри при една от малкото си атаки.

В 33-ата минута след хубава комбинация Плеа намери пролука и подаде извеждащ пас към Маркъс Тюрам, който завърши под гредата за 1:0. Така синът на френската легенда Лилиан Тюрам отбеляза дебютния си гол в Шампионската лига.

В началото на втората част Реал създаде няколко положения, а гредата попречи на Марко Асенсио да изравни.

В 58-ата минута Борусия вкара втори гол, като голмайстор отново беше Тюрам - този път той направи добавка отблизо след спасяване на Куртоа, докато закъснелият Ферлан Менди покриваше засадата.

После Плеа пропусна сам срещу Куртоа да направи резултата класически.

Натискът на Реал даде резултат три минути преди края, когато Карим Бензема намали с ножичен удар от малкото наказателно поле - 1:2.

В 93-ата минута Каземиро се възползва от свалена с глава топка и с едно докосване разстреля Зомер за 2:2.

В другия мач от групата, който се изигра по-рано днес, Шахтьор и Интер завършиха 0:0 и ситуацията в групата още повече се завърза.

Начело е Шахтьор с 4 т., следват Интер и Борусия с по 2 и Реал с 1. Следват две срещи между фаворитите Интер и Реал, които не успяха да вземат победа след първите два кръга.