Салах мечтае за отмъщение: Искам Реал на финала!

Салах мечтае за отмъщение: Искам Реал на финала! Снимка: Getty Images

Мохамед Салах си пожела да срещне Реал Мадрид във финала на Шампионската лига, за да си върне за загубата през 2018 година.

Ливърпул достигна до мача за трофея след нова победа над Виляреал с 3:2, постигната след обрат от 0:2 на почивката, и с общ резултат от 5:2 отстрани "жълтата подводница" на полуфиналите.

Преди четири години Салах не успя да помогне много-много на "червените" срещу Реал, тъй като напусна терена принудително в началото на втората част след сблъсък със Серхио Рамос. Рамос вече не е част от "кралете", но Салах има да си връща на Реал.

"Искам да играем срещу Реал - каза Салах пред BT Sport. - Сити е много тежък съперник и вече играхме с тях няколко пъти този сезон. Лично аз предпочитам Реал. Загубихме миналия път на финала срещу тях и затова искам да играем с тях - за да можем да ги победим този път."

29-годишният египтянин разкри и че преди началото на сезона си е поставил лична цел да стигне до 40 гола и 15 асистенции. Срещу Виляреал Салах не успя да се разпише, но подаде за гола на Фабиньо, с което достигна котата си за асистенции, но откъм голове все още има "само" 30.

До края на кампанията Салах има още няколко мача, в които ще се постарае да постигне целта си и за брой попадения, а Ливърпул продължава да мечтае за безпрецедентния куадрупъл.