Въпреки кошмарното първо полувреме, Ливърпул е на финал

Въпреки кошмарното първо полувреме, Ливърпул е на финал Снимка: Getty Images

Ливърпул е на финал в Шампионската лига след атрактивна победа с 3:2 в гостуването на Виляреал.

С общ резултат 5:2 тимът на Юрген Клоп отстрани сензацията в тазгодишното издание на турнира и вече очаква съперника си в мача за трофея в Париж.

Виляреал изигра почти съвършено първо полувреме, в което успя да заличи пасива си от първия мач. След почивката обаче Ливърпул показа истинското си лице и направи пълен обрат за 12 минути.

Срещата започна по мечтан начин за домакините и те откриха още в 3-тата минута.

Етиен Капу майсторски отклони едно центриране отляво и изведе Булайе Диа, който изпревари Ван Дайк и изведе Виляреал напред.

Попадението даде криле на испанците, които играеха вдъхновено, подкрепяни от пълния стадион.

Ливърпул опита някои атаки, но не можеше да намери играта си и да създаде реално голово положение.

В 37-ата минута Виляреал можеше да получи дузпа, след като Алисон препъна Джовани Ло Селсо, но реферът прецени, че вратарят е играл чисто.

Три минути по-късно "жълтата подводница" все пак отбеляза за втори път и изравни общия резултат.

Капу финтира Анди Робъртсън и записа втора асистенция, а Франсис Коклен беше точен с глава за 2:0.

На почивката Юрген Клоп реагира и вкара Луис Диас в игра вместо Диого Жота.

"Червените" натиснаха и Фабиньо се разписа в 63-тата минута между краката на Херонимо Руи.

4 минути по-късно Луис Диас засече едно центриране и с глава направи 2:2, отново между краката на вратаря.

Руи окончателно се превърна в антигерой, след като беше изпреварен при едно излизане далеч от вратата си, което позволи на Садио Мане да направи 3:2 на празна врата.

Домакините съвсем се предадоха и героят за тях от първото полувреме Етиен Капу получи втори жълт картон, за да остави своите с 10 души.

Ливърпул ще изиграе своя трети финал в Шампионската лига под ръководството на Юрген Клоп.

В сряда вечерта английският тим ще научи своя съперник - Манчестър Сити или Реал Мадрид. Финалът е на 28 май.