Тухел за победата над Лил: Брилянтно! Дори в тази ситуация постигаме резултати

Тухел за победата над Лил: Брилянтно! Дори в тази ситуация постигаме резултати Снимка: Getty Images

Томас Тухел бе изключително доволен от втората поредна победа на Челси над Лил. "Сините" успяха да обърнат френския си противник от 0:1 до 2:1 и с общ резултат от 4:1 продължиха към четвъртфиналите на Шампионската лига.

Победата бе 11-а в последните 12 мача за Челси, който в 38-ата минута се намери изоставащ в резултата. Още в добавеното време на първата част "сините" успяха да изравнят чрез Кристиан Пулишич, а с гол на Сесар Аспиликуета стигнаха до пълния успех на френска земя.

Тухел похвали не само футболистите си, но и големия брой фенове, които подкрепяха отбора в Лил въпреки моментните трудности за клуба заради наложените санкции срещу Роман Абрамович.

"Челси е клуб с такава култура, че всички работим здраво всеки ден. Още от първия ден тук разбрах, че на първо място е футболът - каза Тухел след мача.

Всеки е концентриран само върху футбола и дава всичко от себе си. Постоянно окуражавам играчите. Хубаво е, че и в тази ситуация успяваме да постигаме резултати. Горд съм.

Борихме се здраво за мястото си на 1/4-финала. Чакам с нетърпение жребия."