Упадъкът на Байерн продължи и в Рим, ПСЖ докосва четвъртфиналите

Дните на Томас Тухел начело на Байерн Мюнхен изглеждат преброени. След поражението с 0:3 от Байер Леверкузен в Бундеслигата, баварците загубиха и първия осминафинал срещу Лацио в Шампионската лига - 0:1 на терена на "орлите".

В същото време ПСЖ направи важна крачка към топ 8 на най-престижния турнир на континента след 2:0 у дома срещу Реал Сосиедад.

След нулево първо полувреме, в което ПСЖ доминираше, домакините започнаха активно втората част и Килиан Мбапе пропуска чудесна възможност в 56-ата минута. При последвалия корнер топката бе отклонена към далечната греда, където дебнеше именно той и отблизо се разписа за 1:0.

Пет минути по-късно отново Мбапе се озова на стрелкова позиция, но топката срещна напречната греда, след като вратарят на Реал Сосиедад се намеси.

ПСЖ стигна до втори гол в 71-вата минута след бърза атака по лявото крило и пас към 21-годишния Брадли Баркола, който успя да прекара топката покрай вратаря на гостите за 2:0.

Лацио преодоля Байерн с гол от дузпа, като всичко по-интересно се случи след почивката.

Лацио можеше да поведе в първите минути на втората част, когато Густав Исаксен изскочи зад гърба на отбраната на Байерн, но ударът му бе спасен.

Байерн остана с човек по-малко в 67-ата минута след директен червен картон на Дайо Упамекано за фаул в наказателното поле. Чиро Имобиле изпълни отсъдената дузпа и я превърна в гол с удар в обратния на Нойер ъгъл за 1:0.

След гола баварците тръгнаха напред и осъществиха няколко атаки, но без резултат. Със сигурност предстои любопитен реванш в Мюнхен.