Барса изпрати Пике с победа, той не сдържа сълзите си (видео)

Барса изпрати Пике с победа, той не сдържа сълзите си (видео) Снимка: Getty Images

Жерар Пике се сбогува по емоционален начин с Барселона при последния си мач на "Камп Ноу".

Легендарният защитник изненадващо обяви, че е решил да се откаже от футбола още преди Световното първенство и в събота вечерта беше възторжено изпратен от публиката на каталунците.

Пике носеше капитанската лента при домакинската победа с 2:0 над Алмерия, а целият отбор излезе със специални екипи в негова чест.

35-годишният бранител беше заменен в 83-тата минута и не сдръжа сълзите си, когато целият стадион стана на крака и съотборниците му един по един го поздравяваха.

След мача Пике беше хвърлян на ръце и държа кратка реч.

"В живота с напредването на годините осъзнаваш, че да обичаш понякога означава да си тръгнеш. Не ми беше никак лесно да взема това решение след всичката тази любов, която получих в Барселона, но настъпи времето да се оттегля. Убеден съм, че един ден отново ще съм тук", обеща Пике, а от трибуните се чуваха скандирания: "Президент! Президент!"

"Дядо ми ме е направил член на клуба в деня, в който съм се родил. Тук съм роден и тук ще умра. Не ви казвам сбогом, а довиждане. Скоро ще се видим пак", заяви Пике и потвърди очакванията, че рано или късно ще вземе ръководен пост в клуба.

Той остава пети в историята по мачове за Барселона (615) след общо 14 години на "Камп Ноу", където има цели 30 трофея на сметката си.

Все още не е ясно дали Пике ще играе в гостуването на Осасуна - последен мач на тима преди старта на Мондиал 2022.

В самия двубой с Алмерия Барса стигна до победата с голове на Усман Дембеле и Френки де Йонг през втората част.

Иначе още в 7-ата минута Роберт Левандовски пропусна първата си дузпа за тима, след като до последно чакаше вратаря да избере ъгъл и накрая стреля неточно, удряйки външната страна на гредата.

Три минути след почивката Дембеле направи рейд и вкара, а после Де Йонг удвои с добавка.

Така Пике приключи не само с чиста мрежа, но и остави каталунците на върха в класирането с 34 т.

Втория е Реал Мадрид с 32 и с мач по-малко.