Грийвъс е един вид намигане към феновете, тъй като подобно на Дарт Вейдър в него са съчетани живи органи с кибер-крайници. За съжаление, късното му представяне в едва третия филм от прикуъл трилогията не позволява на зрителите да го опознаят и да осъзнаят каква заплаха всъщност е той. За това не спомагат особено и появите му в CGI-анимацията "Clone Wars", което го праща и на последно място в класацията. Много по-добре Грийвъс е представен в кратките анимационните епизоди "The Clone Wars" на продуцента Дженди Тартаковски, но те вече не са част от официалния канон на поредицата.
Противният му външен вид и безпощадното му отношение дори към собствените му подчинени правят персонажа дори още по-несимпатичен. Джаба е олицетворение на дебелия мафиотски бос, който контролира своето собствено "царство", споразумявайки се с властта (Империята). Но прави грешка. Люк Скайуокур му предлага сделка, която Джаба "не може да откаже". Той все пак прави точно това и така намира смъртта си, удушен от доскорошната си робиня Лея.
Траун е тактически гений и командир на една от флотилиите на Империята. Той вярва, че за да победиш врага си, трябва да го опознаеш – неговата история, традиции и изкуство. Именно това прави Траун толкова ефективен. А ние можем да се надяваме, че някой ден ще го видим и на киноекран, може би в някой от самостоятелните филми.
Дуку заема мястото на ученик на Дарт Сидиъс (бъдещия Император) в "Епизод 2: Клонираните атакуват". Има основна роля и в анимационните "Star Wars: Clone Wars". Не е по-високо в класацията, защото не съзнава, че е пионка на Сидиъс и е жертван твърде рано в началото на "Епизод 3: Отмъщението на ситите", за да освободи място за генерал Грийвъс и трансформацията на Анакин Скайуокър в Дарт Вейдър.
В края на филма Мол доказва мощта на ситите и успява да срази учителя-джедай Куай-Гон Джин (Лиъм Нийсън), преди младият Оби-Уан Кеноби (Юън Макгрегър) да го разполови на две. Не много известен факт за зрителите обаче е, че Мол оцелява. Той е открит от друг представител на своята раса – Саваж Опрес. Вече с роботизирани крака, Мол започва да търси отмъщение в епизодите на "Star Wars: Clone Wars" и се изправя отново срещу Кеноби. Същевременно постига и други успехи, с които доказва, че се е измъкнал от сянката на Сидиъс.
Последната му поява беше в епизоди на друг анимационен сериал - "Star Wars: Rebels". На телевизионния екран историите около Мол са може би най-интересните и добре развити, което му печели и тази позиция.
Самата предистория показва колко комплексен персонаж е Кайло – могъщ в Силата, но същевременно несигурен в себе си и изпълнен със съмнения. Именно тези съмнения му пречат да достигне потенциала си. Рен успява да направи следващата крачка към Тъмната страна, когато убива собствения си баща. А дали ще продължи да се изкачва в класацията предстои да разберем.
Фет е изключителен пример за това какъв култов статут може да достигне един второстепенен персонаж. Множество косплейъри до ден днешен влизат в образа му, а изображение на шлема на Боба може да бъде видяно върху множество фенски продукти. Самият Джордж Лукас отдава по-специално внимание на ловеца на глави като го вмъква в добавена сцена в новата версия на "Епизод 4: Нова надежда" през 1997 г., а след това разказва и предисторията на младия Боба в "Епизод 2: Клонираните атакуват". Според някои слухове, един от следващите самостоятелни филми също може да е посветен на ловеца на глави.
Таркин често бива забравян от повечето зрители заради това, че се появява само в "Епизод 4: Нова надежда", а едва наскоро и в Rogue One. Но той успява да е в центъра на всяка сцена, в която участва. Докато Дарт Вейдър е мистериозното зло, загатващо за мощта на ситите, Таркин е противната част от държавната машина; лицето на имперския ботуш, който те тъпче.
Външният вид обаче лъже. Императорът е изключително могъщ. Но вместо да разчита просто на груба сила, той бавно и методично планира изкачването си на върха. В прикуъл трилогията (I-III) Джордж Лукас ни помага да го намразим дори още повече – Шив Палпатин е умел политик, който се възползва от всяка полезна за кариерата му ситуация. В същото време разбираме, че той е сит, който е убил учителя си Дарт Плегиъс и сега едва ли не тества свои собствени ученици в търсене на перфектния. И го намира в лицето на "Избрания" Анакин Скайуокър, с чиято помощ почти напълно унищожава джедаите и става едноличен властелин на цялата галактика.
Години наред се задоволява да е на каишката на Императора, но за разлика от Дуку осъзнава ситуацията и дори планира своя собствен бунт. През цялото това време се опитва да усмири болката си, причинявайки такава на други. Едва когато разбира, че синът му е жив, човешката част от него го кара отново да се съмнява в това кое е редно и кое - не. Подобно на неговия внук десетилетия по-късно.
Вейдър преди съмненията си е чистото зло – отдаден на вярата си, брутален и ефективен. Достатъчно умен, за да не бъде подведен и заменен, и достатъчно могъщ, за да се наложи над всеки опит за съпротива срещу Империята. Той е нещото, с което не искате да се озовавате в тъмен коридор. Особено ако държите нещо, което той иска. За справка – великата финална сцена на Rogue One.