Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Номинациите за "Златен глобус": "Жокера" и "Ирландецът" в битка за най-добър филм

Сред номинираните в категорията най-добър драматичен филм са "Жокера"... Снимка: YouTube
Сред номинираните в категорията най-добър драматичен филм са "Жокера"...
"Ирландецът" на Мартин Скорсезе...
"1917" на Сам Мендес... Снимка: Francois Duhamel / Universal Pictures
"1917" на Сам Мендес...
Marriage Story с Адам Сандлър и Скарлет Йохансон...
"Двамата папи" с Антъни Хопкинс и Джонатан Прайс.
Номинираните в категорията най-добра комедия/мюзикъл са: Dolemite is My Name с Еди Мърфи...
"Джоджо Заека" (Jojo Rabbit)... Снимка: Fox Searchlight Pictures
"Джоджо Заека" (Jojo Rabbit)...
"Вади ножовете" (Knives Out)...
"Имало едно време в Холивуд" (Once upon a time in Hollywood)...
...и "Рокетмен" (Rocketman).

Сериозна битка се очертава в категорията за най-добър драматичен филм на церемонията за "Златен глобус" през 2020 г. Хитове като комиксовия "Жокера" и гангстерския "Ирландецът" на Мартин Скорсезе ще се борят за отличието, заедно с военния епос "1917", "The Marriage Story" и "Двамата папи".

Номинациите в различните категории на 77-ото издание на наградите "Златен глобус" бяха обявени днес. Номинираните филми, сериали, актьори и творци са посочени от 90-те членове на Асоциацията на холивудската чуждестранна преса (HFPA).

Церемонията по обявяване на победителите и връчване на наградите ще се проведе на 5 януари 2020 г., а в ролята на водещ се завръща комикът Рики Джървейс (The Office).

Миналата година двете големи отличия бяха спечелени от "Бохемска рапсодия" (в категория "Драма") и "Зелената книга" (в категорията "Мюзикъл/Комедия").

А ето ги и номинациите за "Златен глобус" в категориите за филми:

Най-добър филм - драма:

1917
The Irishman ("Ирландецът")
Joker ("Жокера")
Marriage Story
The Two Popes ("Двамата папи")

Най-добър филм - мюзикъл или комедия:

Dolemite is My Name ("Долемайт е моето име")
Jojo Rabbit ("Джоджо Заека")
Knives Out ("Вади ножовете")
Once Upon a Time in Hollywood ("Имало едно време в Холивуд")
Rocketman ("Рокетмен")

Най-добър режисьор:

Бонг Джун-хо, "Паразит"
Сам Мендес, 1917
Куентин Тарантино, "Имало едно време в Холивуд"
Мартин Скорсезе, "Ирландецът"
Тод Филипс, "Жокера"

Най-добър актьор (драматичен филм):

Крисчън Бейл, "Пълно ускорение" (Ford v. Ferrari)
Антонио Бандерас, Pain and Glory
Адам Драйвър, Marriage Story
Хоакинг Финикс, "Жокера"
Джонатан Прайс, "Двамата папи"

Най-добра актриса (драматичен филм):

Синтио Ериво, Harriet
Скарлет Йохансон, Marriage Story
Сърша Ронан, Little Women
Шарлиз Терон, Bombshell
Рене Зелуегър, Judy

Най-добър актьор (мюзикъл или комедия)

Даниъл Крейг, "Вади ножовете"
Роман Грифин Дейвис, "Джоджо Заека"
Леонардо ДиКаприо, "Имало едно време в Холивуд"
Тарън Еджъртън, "Рокетмен"
Еди Мърфи, "Долемайт е моето име"

Най-добра актриса (мюзикъл или комедия)

Акуафина, The Farewell
Ана де Армас, "Вади ножовете"
Бийни Фелдщайн, Boosmart
Ема Томпсън, Late Night
Кейт Бланшет, "Къде си, Бернадет?" (Where’d You Go Bernadette)

Най-добър актьор в поддържаща роля във филм:

Том Ханкс, A Beautiful Day in the Neighborhood
Ал Пачино, "Ирландецът"
Джо Пеши, "Ирландецът"
Брад Пит, "Имало едно време в Холивуд"
Антъни Хопкинс, "Двамата папи"

Най-добра актриса в поддържаща роля във филм:

Анет Бенинг, The Report
Марго Роби, Bombshell
Дженифър Лопез, "Да свалиш Уолстрийт" (Hustlers)
Кaти Бейтс, "Случаят "Ричърд Джуъл" (Richard Jewell)
Лора Дърн, Marriage Story

Най-добър сценарий:

Marriage Story
"Паразит" (Parasite)
"Двамата папи"
"Имало едно време в Холивуд"
"Ирландецът"

Най-добра музика:

Motherless Brooklyn
Little Women
"Жокера"
1917
Marriage Story

Най-добра оригинална песен:

"Beautiful Ghosts" – "Котките" (CATS)
"I’m Gonna Love Me Again" – "Рокетмен"
"Into the Unknown" – "Замръзналото кралство 2" (Frozen 2)
"Spirit" – "Цар Лъв" (The Lion King)
"Stand Up" – Harriet

Най-добър анимационен филм:

"Замръзналото кралство 2"
"Цар Лъв"
Missing Link
"Играта на играчките 4" (Toy Story 4)
"Как да си дресираш дракон: Тайнственият свят" (How to Train Your Dragon: The Hidden World)

Най-добър чуждоезичен филм:

The Farewell
"Клетниците" (Les Miserables)
Pain and Glory
"Паразит"
Portrait of a Lady on Fire

Номинациите за "Златен глобус" в категориите за сериали:

Най-добър телевизионен сериал (драма):

"Големи малки лъжи" (Big Little Lies)
"Короната" (The Crown)
"Убийвайки Ийв" (Killing Eve)
The Morning Show
"Наследници" (Succession)

Най-добър телевизионен сериал (комедия):

"Бари" (Barry)
Fleabag
The Kominsky Method
The Marvelous Mrs. Maisel
The Politician

Най-добър минисериал или телевизионен филм:

"Параграф 22" (Catch-22)
"Чернобил" (Chernobyl)
Fosse/Verdon
"Решаващият глас" (The Loudest Voice)
Unbelievable

Най-добър актьор в сериал (драма):

Брайън Кокс, "Наследници"
Кит Харингтън, Game of Thrones
Рами Малек, Mr. Robot
Тобиас Мензийс, "Короната"
Били Портър, Pose

Най-добра актриса в сериал (драма):

Дженифър Анистън, The Morning Show
Джоди Комър, "Убивайки Ийв"
Никол Кидман, "Големи малки лъжи"
Рийз Уидърспун, The Morning Show
Оливия Колман, "Короната"

Най-добър актьор в телевизионен сериал (комедия):

Бен Плат, The Politician
Пол Ръд, Living with Yourself
Рами Юсеф, Rami
Бил Хейдър, "Бари"
Майкъл Дъглас, The Komingsky Method

Най-добра актриса в телевизионен сериал (комедия)

Кристина Апългейт, Dead to Mе
Фийби Уолър-Бридж, Fleabag
Наташа Лион, Russian Doll
Кирстен Дънст, On Becoming a God in Central Florida
Рейчъл Броснан, Marvelous Mrs. Maisel

Най-добър актьор - минисериал или телевизионен филм:

Крис Абът, "Параграф 22"
Саша Барън Коен, The Spy
Ръсел Кроу, "Решаващият глас"
Джаред Харис, "Чернобил"
Сам Рокуел, Fosse/Verdon

Най-добра актриса - минисериал или телевизионен филм:

Мишел Уилямс, Fosse/Verdon
Хелън Мирън, "Катерина Велика" (Catherine The Great)
Мерит Уевър, Unbelievable
Кейтлин Девър, Unbelievable
Джоуи Кинг, The Act

Най-добър актьор в поддържаща роля - сериал, минисериал или телевизионен филм:

Алън Аркинг, Kominsky Method
Киърън Кълкин, "Наследници"
Андрю Скот, Fleabag
Стелан Скарсгард, "Чернобил"
Хенри Уинклър, "Бари"

Най-добра актриса в поддържаща роля - сериал, минисериал или телевизионен филм:

Мерил Стрийп, "Големи малки лъжи"
Хелена Бонъм Картър, "Короната"
Емили Уотсън, "Чернобил"
Патриша Аркет, The Act
Тони Колет, Unbelievable

Най-коментирани

Най-четените